BASIN AÇIKLAMASI: ISTANBUL’DA YAŞANAN İNSANLIK SUÇU SALDIRILARI KINIYORUZ

12 Aralık 2016

 

Ülkemizde son bir yıl içinde çoğu canlı bomba ve bomba yüklü araçlarla gerçekleştirilen saldırılarda, dört yüze yakın yurttaşımız hayatını kaybetmiş, iki binden fazla yurttaşımız ise yaralanmıştır. 10 Aralık 2016 Cumartesi günü ise, İstanbul Beşiktaş İlçesi’nde yaşanan saldırıda resmi verilere göre 30’u güvenlik görevlisi toplam 38 yurttaşımız yaşamını yitirmiş, 155 yurttaşımız yaralanmıştır.

Ülkemizde ve bölge coğrafyasında her gecen gün daha geniş bir alana yayılan terör, çatışma ve savaşın getirdiği, giderek yükselen şiddetin sonuncusu olan ve Dünya İnsan Haklar Günü’nde yaşanan bu saldırıyı ve yaşam hakkına kast eden insanlık suçu tüm saldırıları kınıyoruz.

Antik uygarlıkların kesişiminde yer alan, tarihi ve kültürel zenginliklerin beşiği olan coğrafyamızda etkin olan şiddet ve çatışmalarla hiçe sayılan güvenlik, hürriyet ve yaşam haklarının korunduğu; hiçbir ayrım, mahrumiyet ve kısıtlamanın yaşanmadığı uygar bir gelecek umudu ve inancıyla; “yaşamın ve barışın” yanında açık tavır aldığımızı vurguluyoruz.

Mimarlar Odası olarak yoğunlaşarak artan saldırılar ve büyük acılar nedeniyle kaybettiğimiz yurttaşlarımızı saygı ile anıyor, ailelerine ve toplumumuza başsağlığı, saldırıdan yaralı olarak kurtarılanlara acil şifalar diliyoruz.

Değerli kamuoyumuza saygı ile duyurulur.

TMMOB Mimarlar Odası

 


Geri     Yukarı     Anasayfa
YAYINLARIMIZ
EN AZ BEDEL HESABI
YARIŞMALAR
ETKİNLİKLERİMİZ
---
MİMARLIK HABERLER
Mimarlık Vakfı
İSTATİSTİKLER
Aktif Ziyaretçi : 1
Bugünkü Ziyaretçi : 119
Toplam Ziyaretçi : 3.688.674
©2012 - Mimarlar Odası Balıkesir Şubesi   MND Ajans