SONUNCUSU KAYSERİ`DE YAŞANAN VE ULKEMIZI SARSAN İNSANLIK SUÇU SALDIRILAR DURDURULMALIDIR

 


19 Aralık 2016

 

Ülkemizde son bir buçuk yıl içinde çoğu canlı bomba ve bomba yüklü araçlarla gerçekleştirilen ve sayıları otuzu geçen saldırılarda, dört yüzün üzerinde yurttaşımız hayatını kaybetmiş, iki binden fazla yurttaşımız ise yaralanmıştır.

10 Aralık 2016 Cumartesi günü, İstanbul Beşiktaş`ta 44 yurttaşımızın hayatını kaybettiği saldırılardan tam bir hafta sonra 17 Aralık 2016 tarihinde bu kez Kayseri benzer acılarla sarsılmış, resmi açıklamalara göre 13 asker şehit olmuş 48 kişi yaralanmıştır.

Kayseri Erciyes Üniversitesi Kampüsü girişi yakınında Atatürk Bulvarı Talas Caddesi`nde toplu taşıma aracına bomba yüklü araçla saldırı gerçekleştirilmiştir.

Geniş bir alana yayılan terör, çatışma ve savaşın getirdiği, giderek yükselen şiddet; bölge coğrafyasında insanlık suçlarının artmasına, güvenli ve sağlıklı bir çevrede yaşam hakkının kısıtlanmasına sebep olurken ülkemizde her geçen gün yenisi yaşanan saldırılara sebep olmaktadır.

Antik uygarlıkların kavşağında yer alan, tarihi ve kültürel zenginliklerin beşiği olan coğrafyamızda etkin olan şiddet ve çatışmalarla hiçe sayılan güvenlik, hürriyet ve yaşam haklarının korunduğu; hiçbir ayrım, mahrumiyet ve kısıtlamanın yaşanmadığı uygar bir gelecek umudu ve inancıyla; “yaşamın ve barışın” yanında açık tavır aldığımızı vurguluyor, Kayseri`de yaşanan saldırıyı ve yaşam hakkına kast eden insanlık suçu tüm saldırıları kınıyoruz.

Mimarlar Odası olarak yoğunlaşarak artan saldırılar ve büyük acılar nedeniyle kaybettiğimiz yurttaşlarımızı saygı ile anıyor, ailelerine ve toplumumuza başsağlığı, saldırıdan yaralı olarak kurtarılanların bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz.

Değerli kamuoyumuza saygı ile duyurulur.

TMMOB Mimarlar Odası


Geri     Yukarı     Anasayfa
YAYINLARIMIZ
EN AZ BEDEL HESABI
YARIŞMALAR
ETKİNLİKLERİMİZ
---
MİMARLIK HABERLER
Mimarlık Vakfı
İSTATİSTİKLER
Aktif Ziyaretçi : 1
Bugünkü Ziyaretçi : 127
Toplam Ziyaretçi : 3.688.682
©2012 - Mimarlar Odası Balıkesir Şubesi   MND Ajans